Bu hafta sonu ne pişirilir

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Son zamanlarda işten sonra çeneler ve takozlarla işe giriyorum, bahçeye düşen büyük bir ağacı, tütsülenmiş kaburga, çıtır pizza ve ızgara lahana için yakıt haline gelen budaklı yeşil odunları kesiyorum. İş beni acıktırıyor ve acıktırıyor.

Bu yüzden bu gece haftasonuna bir kaburga çıkartmasıyla başlamak istiyorum: Örneğin, Sarah DiGregorio’nun sütte kızartılmış domuz budu için Instant Pot tarifi veya Jamie Oliver’ın fırında kızartılmış tavuklu versiyonu (yukarıda).

Belki manicotti veya vejeteryan Kimchi Soondubu Jjiagae? Oruç için tütsülenmiş balık çorbası mı? Tariften bağımsız olarak bana ve hafta sonu yemek pişirme topluluğuna katılırsanız çok sevinirim. Rahatlatıcı hafta sonlarına yol açar. Bu bir merhem, bir tür neşe.

Bu hafta sonu, önümüzdeki hafta Aziz Patrick Günü için hazırlanırken, markette bir çantada bulabileceğinizden çok daha lezzetli bir şeye dönüşen ev yapımı konserve bifteğe başlıyorum. Bir kahvaltıda fındık ezmeli yulaf ezmesi, diğerinde sabah zafer kekleri pişiriyorum.

Öğle yemeği, doyurucu bir Hollandalı bebek veya ton balıklı çıtır çıtır bir sandviç olabilir – belki her ikisi de, birer birer.

Cumartesi gecesi akşam yemeğinde masada pastırma ve soğanlı makarna, tatlı olarak da limonlu beze pasta görebiliyordum. Ardından Pazar günü Hasselback kielbasa, biraz patates püresi ve erkenden çiftçi pazarında sihirli büyüme olursa, ardından raventli gözleme.

Bunun yerine pazar sosu yapabilirim veya ördek konfi yapabilirim. Bu kremalı vegan tofu eriştelerini yapmayı hayal edebiliyorum. Karamelize Muzlu Puding yapmayalı epey oldu. Bu hafta sonu fikri, ne klavye başında ne de elimde baltayla kendimi farklı türde bir işe vermek. Bunu da yapabilirdin, değil mi? bu dünyaya bak Hepimizin bir molaya ihtiyacı var.

Göz önünde bulundurulması gereken binlerce ve binlerce tarif daha Haberler Cooking’te sizi bekliyor. Evet, onları okumak için bir aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler işimizi destekler ve devam etmesine izin verir. Ve şunu elde edin: Sınırlı bir süre için, tam erişim teklifimiz sırasında Yemek Pişirme dahil tüm The Times’da tasarruf edebilirsiniz. Şimdi kaydolun ve tariflerimize ve tavsiyelerimize ve ayrıca The Times’ın sunduğu her şeye sınırsız erişim elde edin. Çok teşekkür ederim.

Teknolojiyle ilgili sorunlarınız varsa yazın. Cookcare@Haber adresindeyiz. Birisi sizinle temasa geçecektir. Ve bir şeyden kurtulmak istersen ya da sadece merhaba demek istersen bana yazabilirsin. foodeditor@Haber’dayım. Her mektuba cevap veremem. Ama elime geçenleri okuyorum.

Bunun kek mayası veya dökme demir tavayı temizlemeyle hiçbir ilgisi yok, ancak bu hafta sonu Kim Barker’ın Haberler ile birlikte hazırladığı harika yeni dizi podcast’i The Coldest Case’i okumak için gerçekten biraz zaman ayırmalısınız. Laramie’de yutulacak.” Akıllara durgunluk veren ve merak uyandıran bu kitap, çelişkili anlatıların ve hafıza kusurlarının hem araştırılması hem de büyüleyici bir açıklaması.

Konusunun merkezinde yer alan podcast konusunda, Rebecca Makkai’nin yeni romanı I Have Some Questions for You’yu da beğendim. Bence sen de yapacaksın.

Sonunda Oscar’lar bu hafta sonu. En İyi Orijinal Şarkı ödülünü kimin kazanacağına karar verdiniz mi? Adayları dinleyin ve kararınızı verin. Ve nasıl olduğunu görmek için Pazar günü zamanında görüşürüz.