Bu hafta ne pişirsem

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın 2023’e hoş geldiniz! Noggin nasıl?

Bugün bazıları, Lucky Jim adlı romanında akşamdan kalma hakkında yazan Kingsley Amis’i hatırlayacak: “Işık ona zarar verdi, ama şeylere bakmak kadar değil; Bir kez yaptıktan sonra gözlerini bir daha asla hareket ettirmemeye karar verdi.” Yatağına dön!

Diğerleri, bu yıl sonunda onu tutacaklarını bilerek, dün gece verdikleri karara dönecekler. Bol şans!

Daha fazlası pişecek ve ben her zamanki gibi merhaba demek için buradayım. seni selamlıyorum! Bugün lahanalı ve jambonlu börülce (üstte), hem tatlı hem tuzlu Hollandalı bebekler, joumou çorbası, bisküvi ve sos ve panettone ekmek pudinginin güçlendirici bolluğu için bir gün. Geç brunch ve akşam yemeği için makarna.

Yine de her zaman bir tavuğu kızartabilirsin. Gelecek yıl refahı garantilemek için kuşa kremalı rosto ile eşlik edin.

Haftanın geri kalanına gelince…

Pazartesi

Birçokları için, Pazar gününün Yeni Yıl Arifesi, haftanın bir gün izinle başladığı anlamına gelir, bu nedenle, belki de Gabrielle Hamilton’ın öğle yemeği veya erken akşam yemeği için lezzetli biftek tartarı tarifi ile hafta sonu kutlamalarına devam etmek mantıklı olabilir. (Çalışıyorsanız veya sadece fileto ile kendinizi şımartmak istemiyorsanız, bunun yerine kömürleşmiş yeşil soğan, yeşil fasulye ve kırmızı biber yağı ile Hetty McKinnon’ın ramenini deneyin.)

Salı

İşinin başına dön! Bu gece yemek artıklarıyla yetinmiyorsanız, Alexa Weibel’in lezzetli ve yapımı çok kolay beş malzemeli kremalı miso makarnasına göz atın.

Çarşamba

Genevieve Ko’nun kung pao karides tarifi, Güney Kaliforniya’da büyürken deneyimlediği mutfağı anımsatıyor: Yiyecekleri mümkün olan en kısa sürede sofraya getirmenin önemli olduğu yoğun geceler için anneler ve teyzeler tarafından yapılan klasikler azaltıldı. Benim için her çarşamba.

Perşembe

Meera Sodha’nın körili tavuk tarifi ona üniversitedeyken 18 yaşındayken annesi tarafından verilmişti ve bu tarif onu bir yemek kitabı yazarı olarak kariyer yolunda ilerletmişti. Tarifi 2015’te The Times ile paylaştığında bana bunun onun için en rahat yiyecek olduğunu söyledi.

Haberler Cooking’te bu hafta yemek pişirmek için değerlendirebileceğiniz binlerce tarif bulun ve TikTok, Instagram ve YouTube’da size daha fazla ilham vereceğiz. Bir keşif yolculuğuna çıkın!

Ancak tarifleri okumak için üyelik gerekiyor. Abonelikler çalışmalarımızı destekler. Umarım henüz yapmadıysanız, bugün abone olmayı düşünürsünüz. Teşekkürler.

Bunu yapmakta sorun yaşıyorsanız veya teknolojimizle ilgili bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen bize bildirin. Cookcare@Haber adresinden bize ulaşabilirsiniz ve birisi size geri dönecektir. Veya havlayacak bir şeyiniz varsa veya ekibimiz için tezahürat yapmak istiyorsanız, bana yazabilirsiniz: foodeditor@Haber. Aldığım her mektubu okurum.

İrmikle alakası yok ama Matt Flegenheimer’ın Haber’ta beklenmedik yayıncı Jenna Bush Hager hakkındaki profilini okumalısın.

Kuraklık ve iklim değişikliğinin gölün su seviyelerini nasıl ani bir şekilde düşürdüğünü ve tüyler ürpertici sırlarını açığa çıkardığını araştıran Mark Sundeen’in Outside dergisi için Lake Mead, Nevada’daki hikayesine göz atın

Geç kaldım ama Tom Lynch, 2022 sonbaharında New Jersey kıyılarında çizgili levreğin oldukça inanılmaz görüntülerini yakaladı ve Anglers Journal bunu herkesin görmesi için yayınladı. çok vay

Son olarak, 2003’te Yeni Yılı yansıtan Death Cab for Cutie var. Yemek pişirirken bunu güzel ve yüksek sesle dinleyin. Cuma günü döneceğim.