Bandırmaspor Lideri Onur Göçmez: Stadyum şartları rakiplerimizin hayli gerisinde

Plotton

Active member
Bandırmaspor Lideri Onur Göçmez: Stadyum şartları rakiplerimizin hayli gerisinde
TFF 1’inci Lig’de son 4 maçta topladığı 13 puanla 5’inci sıraya yerleşen Beyçimento Bandırmaspor’da Lider Onur Göçmez, açıklamalarda bulundu. Ligin birinci yarısını play-off çizgisinde tamamladıkları için keyifli olduklarını lisana getiren Lider Onur Göçmez, “İlk yarıyı 3 evrede yaşadık. Döneme yeterli bir başlangıç yaptık. Birinci 3 maçımızda 9 puan topladık. daha sonraki 8 maçta ise galibiyetimiz olmadı. 6 birliktelik 2 yenilgi ile alandan ayrıldık. Dönemin ikinci etabında uzun müddet maç kazanamamak bizleri etkiledi. Son olarak teknik takımda yapılan değişiklik daha sonrası kadro bir daha toparlandı ve galibiyetler almaya başladık” diye konuştu.

”TAKIM KALİTEMİZE İNANIYORUM”

Kaliteli bir takıma sahip olduklarını belirten Göçmez, ”İlk yarı grubumuz hiç bir vakit üst sıralardan kopmadı. Ligin üst tarafında puanlar birbirine hayli yakın. Sıkıntı ve heyecanlı bir dönem yaşıyoruz. Tahminen de ligin son haftasına kadar bu çekişmeli tablo sürecek. Değerli olan en az kusurla ilerleyebilmek. Ekip kalitemize inanıyorum. Konutumuzda ve deplasmanlarda en büyük güçlerimizden bir tanesi de taraftarlarımız. İzmir’den Erzurum’a kadar hiç bir maçta taraftarımız bizi yalnız bırakmadı” biçiminde konuştu.

”BANDIRMASPOR’A YENİ TESİSLER KAZANDIRMAK İÇİN DE VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Altyapıya da yatırım yaptıklarını vurgulayan Onur Göçmez, ”Bandırmaspor Akademi de gelecek için bizlere umut veriyor. U14, U16 ve U17 ekiplerimiz hayli pahalı bir çaba veriyor. Genç kardeşlerimizin muvaffakiyetleri bizleri gururlandırıyor. Öbür taraftan tesisleşme çalışmalarımız da devam ediyor. İkinci antreman alanımızda sona gelindi. 2023’ün birinci aylarında hizmete girecek. Bandırmaspor’a yeni tesisler kazandırmak için de var gücümüzle çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

”BANDIRMA’YA YAKIŞIR YENİ BİR STADYUM YAPILSIN”

Zor kurallarda rakiplerle uğraş ettiklerini belirten Lider Göçmez, ”Bize gayelerimiz soruluyor. Amaçlarımız büyük lakin gerçeklerle uyuşmuyor. Geçen yıl final oynayan, Üstün Lig ‘e aday bir kulübün oynadığı statta ışıklandırma yok. Stadyum şartları rakiplerimizin fazlaca gerisinde. Vakit ve koşullar oluştuğunda o da olacaktır ancak bizim acil ışıklandırmaya ve stadın kaidelerinin düzeltilmesine muhtaçlığımız var. Diyelim ki Üstün Lig’e çıktık. Biz nerede oynayacağız. Her hafta kent mi değiştireceğiz? niye benim Bandırmalı esnafım bu iktisattan yaralanmasın? niye benim Bandırma’daki genç kardeşim üst seviye bir ligin havasını yaşamasın? Her hafta futbolcularımız saatlerce otobüs seyahati mu yapacak? Mevcut şartlar düzelirse maksatlar de büyüyerek gerisinden gelecektir. Bu konularda gerekli mercilerden takviye ve yardım bekliyoruz” diye konuştu.

”VERDİĞİMİZ KELAMLARI TUTTUK”

Kulübü en düzgün biçimde yönettiklerini vurgulayan Onur Göçmez, ”Yönetim olarak mali disiplini bozmadan verdiğimiz tüm kelamları tutmaya devam ediyoruz. İmkanlarımız çercevesinde elimizden gelenin en düzgününü yanlışsız olarak yapmaya çaba ediyoruz. Kent olarak kuvvetli bir biçimde kenetlenirsek hayli daha uygun işler yapabiliriz” dedi. (DHA)