Ankaragücü Lideri Faruk Koca: “Şampiyonluğun en büyük adayı Ankaragücü ve Ümraniyespor’dur”

Plotton

Active member
Ankaragücü Lideri Faruk Koca: “Şampiyonluğun en büyük adayı Ankaragücü ve Ümraniyespor’dur”
MKE Ankaragücü Kulübü Lideri Faruk Koca, Ankaragücü Beştepe Tesisleri’nde basın açıklaması geçekleştirdi. Koca Ankaragücü’nün ligdeki durumu ve topluluk ile ilgili soruları yanıtladı. Ankaragücü’nün son aldığı galibiyetler ile umudunun arttığını belirten Koca, “Takımın aldığı sonuçlar hepimizi heyecanlandırıyor ancak nihayetinde bu işin bir matematiği var ve son haftalara girdiğimizde kıran kırana maçalar oluyor. Ligde Play-Off sistemi var, Play-Off’ları zorlayan 6-7 grup var ayrıyeten düşme sınırında 4-5 grup var. Durum bu türlü olunca rakiplerle oynadığınız her maç epey gergin ve fazlaca gerilimli geçiyor. En son aldığımız sonuç bizim umudumuzu biraz daha arttırdı. Artık önümüzde Manisa, Eyüp ve Ümraniye var. İnşallah burada da âlâ bir sonuç alırsak tünelin ucunu gördüğümüzü söyleyebilirim. Matematiksel olarak netleşmediği surece şampiyon olduk yahut Harika Lig ’e çıktık demek bizim için yanlışsız olmaz. Şu andaki datalarla şampiyonluğun en büyük adayı Ankaragücü ve Ümraniye’dir. İnşallah dönem sonuna kadar bu süreci devam ettirmeyi düşünüyoruz” tabirlerini kullandı.

“Taraftarımızın temel gösterisi Eyüpspor maçında yapacağını düşünüyorum”

Ankaragücü – Bandırmaspor müsabakasındaki külfetlere dikkat çeken Koca, “Nihayetinde bir futbol kulübü topluluğuyla uygundur. Camiasız kulüpler bunun zahmetini daima çekiyor. Ankaragücü büyük bir topluluk ve büyük bir taraftara sahip. İşin gerçeğini de söyleyeyim; o stat rahat bir biçimde dolardı ancak pandemi kurallarının gevşetildiği birinci maçtı. Topluluğun bir acemiliği oldu diyebiliriz. Geç saatte gelmeye çalışanlar üstüne bir de turnike sorunu oldu. Zira ben içerideyken arkadaşlarım gelmiş biletleri bulunmasına karşın giremiyoruz dedi. İnşallah Eyüpspor maçında bu badireyi aşıp stadı dolduracağımıza inanıyorum. Taraftarımızın temel gösterisi bu biçimde yapacağını düşünüyorum” diye konuştu.

İHA