Altınordu’nun genç eldivenleri ışık verdi

Plotton

Active member
Altınordu’nun genç eldivenleri ışık verdi
SPOR Toto 1’inci Lig gruplarından Altınordu’da hafta sonu Göztepe ile oynanan hazırlık maçında nazaranv alan genç kaleciler Arif Şimşir ve Mert Furkan Bayram, sergiledikleri performansla teknik grubun yüzünü güldürdü. A kadronun 5’inci kalecisi olan 16 yaşındaki Arif birinci 45 dakikada, 4’üncü kaleci olan 17 yaşındaki Mert Furkan ise ikinci 45 dakikada kırmızı-lacivertli grubun kalesini korudu. Genç eldivenler, Üstün Lig temsilcisi Göztepe’ye penaltı golüyle 1-0 yenildikleri özel karşılaşmada başarılı kurtarışlar yaparak alkış topladı.

Kaleci Başantrenörü Atilla Küçüktaka, “Genç kalecilerimizin vereceği performans, özgüvenleri açısından epeyce kıymetliydi. Gitgide kaleci profilimiz yerine oturmaya başlıyor. Bu manada akademimiz hayli büyük yükü taşıyor. Orada çocuklarımız hayli âlâ hazırlanıp, A gruba geldikçe genç kaleci oynatma maksadımıza daha da yaklaşıyoruz. 17-18 yaştaki kalecilerle evvel Türkiye’ye daha sonra Avrupa’ya meydan okuyacağız” dedi.

“HEYECANIMIZI YENDİK”

Altınordu’nun genç kalecilerinden Arif Şimşir, “Göztepe karşısında heyecanlıydım ancak maç ortasında heyecanımı çabuk yendim. Düzgün geçti benim açından. 1-2 kurtarış yaptım. Tecrübesi yüksek bir maçtı. Şahane geçti” yorumu yaptı.

Birinci maçında epey büyük heyecan yaşadığını lisana getiren Mert Furkan, “Ama bu kulüp başka kulüplerden çok farklı. Ağabeylerimiz bize hayli büyük takviye oluyor. Devre içinde maça çıkarken inanılmaz bir dayanak aldım, o kadar rahatladım ki maça çıkarken. Yanılgı yapsan bile telafisi var. Burası farklı bir kulüp. Daima geliştirmeye odaklı” diye konuştu.

İZMİR, (DHA)